طراحی حرفه ای سایت در تهران

قبل از اینکه بر روی سئو سایت خود کار کنید، این نکات را ببینید-سئو تصویری نکات سئو برای سال 1401

اشتراک گذاری در
قبل از اینکه بر روی سئو سایت خود کار کنید، این نکات را ببینید-سئو تصویری نکات سئو برای سال 1401

قبل از اینکه بر روی سئو سایت خود کار کنید، این نکات را ببینید-سئو تصویری نکات سئو برای سال 1401

در این مقاله قصد داریم نگاهی بندازیم که جستجوی بصری و تصویری چیست، چگونه کار می کند، چگونه تصاویر سایت خود را برای این نوع جستجو بهینه کنید. چگونه سال جدید را برای داشتن سایت خوب آغاز کنید

در این مقاله قصد داریم نگاهی بندازیم که جستجوی بصری و تصویری چیست، چگونه کار می کند، چگونه تصاویر سایت خود را برای این نوع جستجو بهینه کنید.

همانطور که می دانید، انسان ها موجوداتی بصری و تصویری هستند. این بدان معنی است که بینایی حس اولیه ای است که ما به آن تکیه می کنیم. این ادعای اصلا پر بیراه نیست چرا که توسط علم تأیید شده است، زیرا ثابت شده است که یک سوم قشر مغز ما وظیفه پردازش بینایی را بر عهده دارد، در حالی که برای سایر حواس کمتر از 10 درصد از قشر مغز درگیر است.

این یافته ها علمی جذاب طرحان سایت و برنامه نویسان وب را ترغیب کرده است تا شکل جدیدی از جستجو را ایجاد کنند که جستجوی بصری است.اگرچه آنقدرها جدید نیست و سال هاست وجود داشته است، اما اخیراً وسیع تر شده است.

کارشناسان سئو پیش بینی می کنند که این روش جستجو یکی از بزرگترین روندهای سال 1401 خواهد بود.

در این مقاله در مورد موارد زیر خواهید خواند:

جستجوی بصری چیست؟

چگونه کار می کند؟

چرا جستجوی بصری مهم است؟

چگونه تصاویر خود را برای جستجوی بصری گوگل بهینه کنیم؟

روند جستجوی بصری برای سال 1401

1. جستجوی بصری چیست؟

بن سیلبرمن، کارآفرین معروف و مدیرعامل پینترست، چند سال پیش گفت که " جستجو در آینده با تصاویر خواهد بود، نه با کلمات کلیدی".

درک جست و جوی بصری آسان است زیرا همانطور که جستجوی صوتی از صدا استفاده می کند، جستجوی بصری نیز از تصاویر استفاده می کند.

به همین سادگی. اگر از خود می‌پرسید که آیا واقعاً به این نوع جستجو در هنگام جستجوی صوتی یا جستجوی متنی نیاز داریم، پاسخ ما این است که قطعاً به آن نیاز داریم. اول از همه، زیرا کار بر روی آن بسیار آسان تر و ساده تر است.

قبل از جستجوی صوتی، ما فقط می توانستیم تایپ کنیم. این روش جستجو نه تنها خسته کننده است، بلکه همیشه نمی تواند نتایج خوبی به همراه داشته باشد و اغلب اوقات، تایپ کردن آن راحت نیست. سپس جستجوی صوتی تبدیل به یک رویکرد جدید شد و ما را قادر ساخت تا در حین انجام کارهای دیگر، چیزهایی را جستجو کنیم. اما جستجوی بصری پا را از این فراتر گذاشته است، حتی پیشرفته تر است.

این نوع جست و جو برای فروشگاه های اینترنتی بسیار مفید است زیرا با کمک آن می توانند نتایج جستجوی غیرقابل مقایسه بهتری در مقایسه با جستجوی متنی ارائه دهند.

جستجوی بصری چه تفاوتی با جستجوی تصویر دارد؟

ما می خواهیم یک چیز دیگر را که ممکن است شما را سردرگم کند روشن کنیم. شاید برخی از شما که در حال خواندن این مقاله هستید فکر می کنید که جستجوی تصویری همان جستجوی تصویر است.

با این حال جستجوی بصری و جستجوی تصویر انواع مختلف جستجو هستند.

این نوع جستجو تحت «جستجوی حسی» قرار می‌گیرد در حالی که جستجوی تصویر چیزی است که برای آن از کلمات استفاده می‌کنید. بنابراین "جستجوی حسی" نیست.

هنگام انجام یک جستجوی بصری، از تصویر در طول جستجو استفاده می کنید و برای جستجوی تصویر از کلمات استفاده می کنید.

2. جستجوی بصری چگونه کار می کند؟

برای اینکه درک آن تا حد ممکن برای شما آسان شود، فقط به آنچه در آن لحظه در اطراف خود می بینید نگاه کنید. هر چیزی را که می بینید، مغز شما تشخیص می دهد زیرا جستجوی بصری انجام می دهد.

جستجوی بصری که ما امروز در مورد آن صحبت می کنیم دقیقاً اینگونه عمل می کند، با این تفاوت که جستجو توسط مغز پردازش نمی شود بلکه توسط رایانه پردازش می شود.به همین راحتی کار انجام می شود.وقتی نمی توانید از کلمات برای تعریف دقیق آنچه می خواهید جستجو کنید استفاده کنید، به شما کمک می کند.

این نوع جستجو به طور مداوم در حال پیشرفت است زیرا هوش مصنوعی به طور فزاینده ای درگیر می شود. خود هوش مصنوعی نیز هر روز با کمک انواع مختلف یادگیری ماشین پیشرفت می کند.

 به این ترتیب موتور جستجو تعداد فزاینده ای از تصاویر مختلف را تجزیه و تحلیل می کند و سپس جستجو جامع تر و دقیق تر می شود. می توان گفت که این همان فرآیندی است که در مغز ما انجام می شود.

 

برای اینکه یک موتور جستجو بتواند چنین جستجوی پیچیده ای را انجام دهد، باید اشکال، رنگ ها و سایر ویژگی های یک تصویر را تجزیه و تحلیل کند،.در غیر این صورت، با سرعت پردازنده امروزی، یافتن مطابقت مناسب غیرممکن خواهد بود.

شاید روزی با توسعه محاسبات کوانتومی، روش تجزیه و تحلیل تصویر تغییر کند، اما در حال حاضر، این تنها راهی است که در عمل بسیار موفق عمل کرده است.

5. چگونه تصاویر خود را برای جستجوی بصری بهینه کنیم؟

در حال حاضر، برای شما کاملاً واضح است که جستجوی بصری چه در امروز و چه در آینده بسیار مهم است. و اینکه احتمالاً حتی از جستجوی متنی مهمتر خواهد شد.پس از اکنون برای جست و جوی بصری اقدامات لازم را انجام دهید.

با این حال، آنچه شما باید بدانید این است که تصاویر باید به روشی مناسب بهینه شوند تا برای این نوع جستجو قابل مشاهده باشند.

چگونه تصاویر خود را برای گوگل بهینه کنیم؟

  • اندازه و انواع فایل
  • عناوین تصاویر
  • تگ های Alt
  • توضیحات
  • نقشه های سایت

اندازه و انواع فایل

اینکه از تصاویر با کیفیت همواره استفاده کنید بسیار مهم است، ولی به خاطر داشته باشید که باید بین کیفیت بالا و حجم فایل تعادل ایجاد کنید.اگر فایلهای سنگین را بارگزاری کنید، احتمالاً تأثیر منفی بر سرعت بارگذاری وب سایت شما خواهد داشت .

برای اینکار نیز یک راه حل خوب را داریم: شما باید تصویر را فشرده کنیدو کم حجم کنید، که به طور قابل توجهی کیفیت را مختل نمی کند و سرعت بارگذاری سریع خواهد بود.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید نوع فایل است. BMP، GIF JPEG PNG از پرکاربردترین انواع فایل های عکس هستند و برای جستجو در Google Lens و سایر موتورهای جستجو نیز پشتیبانی می شوند.

عناوین تصاویر

بهتر است که برای داشتن سئو بهتر، برای هر تصویر یک عنوان بنویسید،به این صورت وقتی کاربر موس را به سمت عکس می برد، بهتر می تواند تشخیص بدهد موضوع چیست

همچنین موتور جستجو از عنوان برای تعیین محتوای تصویر استفاده می کند. به همین دلیل است که عناوین باید توصیفی باشند.

تگ های Alt

متن جایگزینی به نام «تگ‌های جایگزین» و «توضیحات جایگزین» ممکن است مهم‌ترین بخش بهینه‌سازی تصویر باشد، بنابراین خوب است چند دقیقه روی آن کار کنید.

به هر تصویر محصولی که در وب سایت خود آپلود می کنید، برچسب های جایگزین اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها دقیق هستند و حاوی کلمات کلیدی مناسب هستند. مهم نیست که مبلمان یا لباس می فروشید، رنگ ها و طرح ها را در برچسب ها قرار دهید، زیرا این چیزی است که مردم به آن اهمیت می دهند.

همچنین، اطمینان حاصل کنید که توضیحات تا حد امکان منسجم باشد، شما نمی خواهید موتور جستجو را با دستور زبان نادرست و اشتباهات مشابه اشتباه بگیرید.

حقیقت طرفدار: پیتزای دومینو حتی در یک دادخواست شکست خورده است، زیرا آنها برچسب های alt کافی در وب سایت خود نداشتند.

انتخاب تگ alt مناسب

هر پلتفرمی به شما اجازه نمی دهد توضیحات تصویر را اضافه کنید. اما اگر از یک پلتفرم مدیریت محتوا مانند وردپرس استفاده می کنید، می توانید توضیحات تصویر را به کاربر نمایش دهید.

این گزینه ای است که باید از آن استفاده کنید زیرا بر روی دید و رتبه شما در موتورهای جستجو تأثیر مثبت می گذارد.

نقشه های سایت

نقشه سایت برای نشان دادن ساختار یک وب سایت به موتور جستجو برای کمک به درک بهتر ارتباط دقیق بین تصویر و محتوا استفاده می شود.

هنگامی که نقشه سایت را پیاده سازی می کنید، رتبه بندی تصویر را بهبود می بخشد زیرا موتور جستجو می تواند تصاویر را پیدا کرده و آنها را فهرست کند.

برای پایان دادن به این مقاله، به طور خلاصه در مورد برخی از روندهای اصلی جستجوی بصری برای سال 1401و پس از آن به شما خواهیم گفت:

 

  • گوشی های هوشمند
  • اینفلوئنسر مارکتینگ
  • چت ربات ها
  • مرور با کنترل تصویر

گوشی های هوشمند بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما هستند.بنابراین جای تعجب نیست که یکی از اصلی ترین روندهای جستجوی بصری برای امسال استفاده از دوربین گوشی های هوشمند است.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که دوربین را روشن کنید و از یک چیز یا محصول خاص عکس بگیرید و سپس موتور جستجویی که استفاده می کنید محصول مشابه را در سراسر اینترنت پیدا می کند.

 

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ به نوعی از بازاریابی شبکه های اجتماعی و به طور کلی بازاریابی تبدیل شده است که ما باید از آن استفاده کنیم .نحوه استفاده از جستجوی بصری به عنوان بخشی از اینفلوئنسر مارکتینگ به این صورت است که اینفلوئنسر همه محصولات قابل خرید را تبلیغ می کند و نه فقط یک محصول را در یک زمان.

چت ربات ها

همه سایت های فروشگاه های اینترنتی و همچنین سایت ها به طور کلی یک chatbot را پیاده سازی کرده اند که یک برنامه کامپیوتری است که مکالمه بین دو نفر را برای حل یک مشکل شبیه سازی می کند. یک چیز بسیار مفید که 24 ساعته به مشتریان شما کمک می کند و همچنین بار کاری را برای کارمندان شما در خدمات مشتری کاهش می دهد.

اگر چت بات را در وب سایت خود پیاده سازی می کنید، می توانید از چت بات و جستجوی تصویری با هم استفاده کنید تا بهترین تجربه خرید ممکن را برای مشتریان خود ایجاد کنید.

 

 

نظرات کاربران