طراحی حرفه ای سایت در تهران

جذب مشتریان آنلاین در سه گام

اشتراک گذاری در

جذب مشتریان آنلاین در سه گام

 

جذب مشتریان آنلاین در سه گام
جذب مشتری جدید  برای ساختن یک کسب و کار توی دنیایی که رشد در اون به یه رقابت غیر ممکن تبدیل شده ممکنه ترسناک به نظر برسه ولی نزارید این فکر جلوتون بگیره .
هدف نهایی هر فروشگاه وبی ، جدب مشتریان جدیده و این به یک استراتژی خرید و فروشی که در موردش فکر شده نیاز داره ، برای اینکه  باعث قویترشدن شهرت برند آنلاین بشود . چرخش دیجیتالی نسبت به تغییرات بسیار  آشکار و نهان است ، احتمالات و واقعیت ها برای گسترده کردن کسب و کار و جذب مشتریان جدید بسیار زیاد است .

برای شما ایده جذب مشتریان و کاربران آنلاین جذاب و مورد توجه است اما شک دارید که قابل انجام باشد ؟
معلومه که قابل انجام هست ، آسون تر از چیزی که فکرش بکنید ! اگه می خواهید بدانید که چطور کاربران آنلاینی را جذب کنید که صبر ندارن تا از محصولات و سرویس های شما استفاده کنن ، شما نیاز به دنبال کردن گام هایی که در متن حاضر خواهند شد ، دارید . بهتر از همه ، وقتی که شما برای منفعت و سود خود در حال تلاش هستید ، در واقع خدمات بهتری را به مشتریان خود ارائه می دهید .
هر فروشگاه آنلاینی راه و روش خودش برای کسب اعتماد مشتری داره ، و اینجا ما 3 تا از اصلی ترین و مهمترین گام ها و راهکار هایی که به شما در جذب مشتری جدید کمک می کند را آورده ایم .

3 راهکار که به شما در جذب مشتری کمک می کنند  :
1-  یک راه برای ارتباط با مشتریان انتخاب کنید  
•    چطوری یک وب سایت جذاب را ارتقا دهید
•    یک شبکه اجتماعی مناسب را انتخاب کرده و یک پروفایل برای خود طراحی کنید
2- انتخاب یک استراتژی برای بازاریابی آنلاین
3- روش های دیگر برای جذب مشتری آنلاین

1- یک راه برای ارتباط با مشتریان انتخاب کنید 
اگر تصمیم گرفتید که از طریق وبسایت با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید ، اولین چیزی که باید از خود بپرسید این است که : آیا سایت من به قدر کافی جذاب است ؟ 
باور کنید ، طراحی وبسایت که عامل اساسی برای موفقیته . اگه طراحی وب سایت به خوبی انجام نشده باشه ، مشتری های بالقوه ، روشون بر می گردونن و در مجازی را به سایتتون می بندند . فقط سه ثانیه برای مشتری زمان میبره تا تصمیم خودشو در مورد سایت شما بگیره پس اولین تاثیر سایت شما میتونه آخرینش باشه .
وب سایت میتواند  به سادگی ، یک نمایش ایده عال از برند و مارک شما باشد .
برای مثال بیاید بگیم که شما در حال فروش لباس های تفریحی یا کت های خزه دار هستید و فروشگاهتان بهم ریخته است ، بهم ریختگی و نامناسب بودن طراحی برای برند ، شانس این را افزایش می دهد که مشتری به یک فروشگاه دیگر با زیبایی خوشایند و با صفاتری برود .
از نگاه روانشناسی به موضوع اگر خوب و زیبا باشد به معنای قابل اطمینان بودن هم است .
یادتان باشد که سرعت سایت را برای پلتفرم های موبایل بهینه سازی کنید . امروزه بیشتر جست و جو ها از طریق موبایل انجام می شوند و بیشتر از 50 درصد مشتریان بالقوه اگر صفحه لودینگ بیشتر از 5 ثانیه طول بکشد  سایت را رها می کنند .
اگر برای جذب مشتری آنلاین تصمیم به ساخت پروفایل در یکی از شبکه های اجتماعی کردید ، این را به یاد داشته باشید که شبکه های اجتماعی مکان های تمرینی برای پیشرفت رایگان برند شما هستند .
با استفاده از شبکه های اجتماعی می توان مشتری های بالقوه را مورد هدف قیمت های منصفانه و قابل پرداخت بر اساس سن ، مکان ، و مهم تر از همه علاقه های مختلف قرار داد . پیش از این خیلی از برند ها و کسب و کار ها در فیسبوک فروشگاه های آنلاین به علاوه فروشگاه های فیسبوک را به صورت یکپارچه داشتند .
تبلیغات بدون شک رایگان نیستند ولی با ساختن یک اکانت در فیسبوک یا اینستاگرام ، شما وسیله هایی برای معرفی برند و مهمتر از آن ، ارتباط با مشتریان و طرفداران را دریافت می کنید .
کلید موفقیت برند در شبکه های اجتماعی محتوای خارق العاده در تبلیغات است . برای اینکه مردم شما را دنبال کنند ، شما باید جالب و قابل اعتماد باشید و ارزش های برند را با کمی طنز به درستی معرفی کنید . اگه این کار را  به درستی انجام بدهید ممکن است دیگر نیازی به خرج پول در تبلیغات ندارید .
تلاش کنید تا :
•    الزاما نه ولی سعی کنید هر روز یک پست بگذارید . اگر چیز با ارزشی برای پیشنهاد ندارید ، تا زمان مناسب صبر کنید وگرنه ممکن است پست شما اثر برعکس بگذارد .
•    مشتریان را مشغول نگه دارید ، از آنها سوال کنید ، در بحث ها شرکت کنید و بگذارید صدای شما شنیده بشود !
•    پست هایی که دارای عکس هستند معمولا 50 درصد معروف تر از پست هایی هستند که فقط متن دارند .


چگونه یه وب سایت جذاب را ارتقا دهیم ؟
همان طور که روزانه جست و جو های بیشتری در گوگل انجام می شود ،  رقابت در کسب و کار در حال شدید تر شدن است . این دلیلی ضروری برای این است که وب سایت شما دارای اثری قدرت مند و تاثیر گزار بر روی مشتریان باالقوه آنلاین باشد و هدف شما مجبور کردن آنها برای خرید محصولات و خدمات شما باشد .

بهترین راه ها برای جذب کردن دنبال کنندگان جدید و نگه داشتن دنبال کنندگان :
1- یک اسم خوب و مناسب برای دامنه انتخاب کنید .
2- راهنمایی را آسان کنید .
3- از stock image استفاده نکنید .
4- وبسایت خود را به صورت پیوسته ارتقا دهید .
5- وبسایت خود را برای دستگاه های موبایل بهینه کنید .
6- اطلاعاتی را در بخش درباره ما فراهم کنید .
7- جنبه و مشخصات سایت را ارتقا دهید .
8- بخش تجربه کاربری را اضافه کنید .
9- از شبکه های اجتماعی منفعت ببرید . 
10- از سئو استفاده کنید .

1- یک اسم خوبی و مناسب برای دامنه انتخاب کنید .
به یاد داشته باشید که نام دامنه شما نیاز نیست اسم کامل شرکت شما باشد . این توصیه شده است که از اسم کامل شرکت خود استفاده نکنید ، و به جای آن از یک اسم جالب خلاصه شده استفاده کنید که راحت به یاد سپرده شود .

2- راهنمایی را آسان کنید .
زمانی که مشتری از سایت شما دیدن می کند ، باید قابلیت دسترسی سریع به محصولات و سرویس های اصلی را داشته باشد . اگر به جای آن ، آن ها باید وقت با ارزش خود را وقف جست و جو در صفحات وب بکنند تا چیزی را که به دنبالشند پیدا کنند ، این تبدیل به تجربه ای ناخوشایند برای آنها می شود .
شماره خود ، آدرس و دعوت به عمل را در سایت قابل دیدن کنید .

3- از stock image استفاده نکنید .
عکس های مربوط به شما ، مقدمات و هر چیز دیگه ای مربوط به خدمات شما در ساختن یک حس اعتماد با مشتریان باالقوه کمک می کند . پس فقط از عکس های خود استفاده کنید .

4- وبسایت خود را به صورت پیوسته ارتقا دهید .
هرکاری که انجام دهید ، مخاطبان به چیز های جدید بیشترین علاقه را نشان می دهند . اگر آنها به بخش وبلاگ شما نگاه کنند و مطلع شوند که آخرین پست شما 4 سال پیش پست شده است ، این نشانه آن است که وبلاگ شما نادیده گرفته شده و مشتریان جدید هیچ دلیلی برای سرزدن به سایت شما ندارند .


5- وبسایت خود را برای دستگاه های موبایل بهینه کنید .
از 2016 مردم از موبایل بیشتر از کامپیوتر برای ورود به وب سایت استفاده کرده اند . این دلیلیه که باید وب سایت شما در دستگاه های موبایل بهتر بالا بیاید .

6- اطلاعاتی را در بخش درباره ما فراهم کنید .
اولین چیزی که ما انجام میدهیم وقتی که از سایتی برای اولین بار دیدن می کنیم ،  بخش درباره ما را برسی می کنیم تا در مورد شرکت و کارمندان ، مخصوصا مدیران و مسئولین آن بیشتر یاد بگیریم . چیزی که شما اینجا دارید در اثبات اعتبار شما و حذف هر گونه شک و تردید مشتریان به شما کمک می کند .

7- جنبه و مشخصات سایت را ارتقا دهید .
اگر سایت شما هنوز یک وبلاگ ندارد ، یکی بسازید . اگه گالری را فراموش کردید ، آن را اضافه کنید . به چیز هایی که می توانید برای پیشرفت تجربه مخاطبان به سایت اضافه کنید ، فکر کنید .

8- بخش تجربه کاربری را اضافه کنید .
بهترین راه برای متقاعد کردن بقیه برای تهیه و خرید محصولات و خدمات شما ، اضافه کردن بخش تجربه کاربری است که در آن کاربران پیشین می توانند تجربه ای که با شرکت شما داشتند را توصیف کنند . وقتی قطعنامه را اضافه کردید ، بهتر است که بعضی از آن ها میزان اختصاصی بودن اطلاعات را مشخص می کنند .

9- از شبکه های اجتماعی منفعت ببرید . 
امروزه همه از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند . بنابرین شبکه های اجتماعی راهی عالی برای افزایش مشتریان شما و برگرداندن مشتریان بیشتر و بیشتری به وب سایت شما هستند .

10- از سئو استفاده کنید .
هر چیزی که مشتریان آینده شما نیز به آن احتیاج داشته باشدند ، در گوگل به دنبال آن می گردند . با سئو وبسایت شما در مقابل دیده مردم قرار می گیرد .

 


یک شبکه اجتماعی مناسب را انتخاب کنید و یک پروفایل بسازید .
احتمالا شما دارید به این فکر می کنید که چگونه بهترین شبکه اجتماعی برای کسب و کار خود را انتخاب کنید . آیا باید در همه آنها یک پروفایل داشته باشید یا نه ؟ 
برای تصمیم گرفتن شما باید به موارد زیر توجه کنید : 
1- شناخت مخاطبان
2- تعریفی مشخص از اهداف
3- یافتن مخاطبان
4-  CX و UX مناسب

1- شناخت مخاطبان
اولین و مهمترین گام به شناخت مخاطبان است . شما می خواهید تا جای ممکن بی پرده باشید ، جوری که این موضوع تصمیم شما رو آسان تر خواهد کرد ، پس به سوال های زیر که در مورد مخاطبان هدف شما هستند ، دقت کنید :
•    مشتریان معمول شما چه کسانی هستند ؟
•    سن آن ها چقدر است ؟
•    جنسیت آنها مرد یا زن است ؟
•    میزان تحصیلات آنها چقدر است ؟
•    چه چیزی خارج از محصولات و خدمات شما توجه آنها را جلب می کند ؟

2- تعریفی مشخص از اهداف
گام بعدی تعریف کردن اهداف برای مخاطبان انتخاب شده است . هدف اولیه شما فروش شدید با جذب مشتریان است . در حالی که بعضی برند ها از شبکه های اجتماعی برای رشد و پرورش به رسمیت شناخته شدن سایت استفاده می کنند ، بقیه برای پشتیبانی مشتری از آن استفاده می کنند .

3- یافتن مخاطبان
برای یافتن مشتری ، شما باید پلتفرمی که مخاطبان شما بیشتر از آن استفاده می کنند را مشخص کنید . همچنین شاید شما بخواهید میزان فعالیت مخاطب را در آن پلتفرم مورد نظر قرار دهید . برای مثال با اینکه جوانان در  فیسبوک پروفایل دارند ، در پلتفورم های دیگر مثل اینستاگرام و تیک تاک فعال ترند .

4-  CX و UX مناسب
یکی از مواردی که باید در اهداف شما قرار گیرد یک CX ( تجربه مشتری ) عالی و مناسب است . CX توسط موارد زیر اندازه گیری می شود . میزان وفاداری و رضایت مشتری ، راستی آزمایی محصولات و خدمات پیشنهاد شده به دیگران .

شرطی جزئی تر از CX ولی به همان اندازه مهم ، UX ( تجربه کاربر ) است . این تجربه کاربر طی ملاقاتشان از سایت برای تهیه نیاز هایشان است . UX توسط میزان موفقیت ، میزان خطا و زمان انجام فعالیت های خواسته شده .

نکاتی برای جدب کاربران در شبکه های اجتماعی مختلف
در متن زیر ، شما نکاتی را پیدا می کنید که به جذب مشتریان در شبکه های اجتماعی اصلی کمک می کند .

•    فیسبوک
این که افراد مختلف چطور از فیسبوک استفاده می کنند قابل اهمیته : که روابط را تشکیل دهند و ارتباط را با دوستان قدیمی حفظ کنند . این فیسبوک را به یک پلتفرم خوب تبدیل می کند که توانایی کمک برای تشکیل وفاداری با پایگاه مشتریان را دارد . عیب آن این است که دسترسی آن به مخاطبان جدید سخت است .
اگر در تلاش برای شروع یک کسب و کار جدید هستید ، ممکن است که فیسبوک بهترین گزینه برای شروع نباشد ، ولی اگر دنبال راهی برای در ارتباط  بودن با مشتریان قدیمی بودید ، گزینه ای عالی برای کسب و کار شماست .

•    توییتر
توییتر پلتفرمی مناسب برای تهیه و ساختن آگهی ها مرتبط به برند شما است . توییتر از هشتگ ها استفاده می کند که به مکالمه ها درباره کلمات و عبارت ها نظم بدهد . با جست و جو کردن در هشتگ ها ، شما می توانید یاد بگیرید که مردم در رابطه با چی بحث می کنند تا بتوانید توییت های خود را بسازید و در مکالمه های محبوب شرکت کنید .

•    پینترست
پینترست برای به فروش گذاشتن محتوا با به سنجاق گذاشتن ( Pinning ) عکس ها و ویدئو ها در یک تابلو اعلانات مجازی استفاده می شود . کاربران زن بر آمار پینترست دسترسی کامل دارند .

•    یوتیوب
یوتیوب به یکی از بزرگترین موتور های جست و جو تبدیل شده است . بیش تر سرچ های آن مرتبط به ویدئو های how to هستند . شرکت‌های صنعت خدماتی که می‌توانند این نوع کار محتوا را ارائه دهند، می‌توانند از آن به همراه ویدیوهای سبک زندگی و آموزشی بهره ببرند.

•    اینستاگرام
اینستاگرام از سرعت رشد سریعی در میان پلتفرم ها ، مخصوصا میان مخاطبان جوان بر خوردار است . این پلتفرم برای مشاغل مرتبط به واقعیت مجازی بسیار خوب کار می کند ، مانند هنر، غذا ، خرده فروشی و زیبایی .

•    تیک تاک
تیک تاک از ویدئو های کوتاهش شناخته می شود . تیک تاک برای شرکت های وابسته به واقعیت مجازی عالی است مثل غذا ، خرده فروشی ، زیبایی و برخی فعالیت های خدماتی . استفاده کنندگان تیک تاک در بازه زمانی جوان قرار دارند . این پلتفرم برای مورد هدف قرار دادن گروه های 18 تا 24 ساله مناسب است .

 

2- انتخاب یک استراتژی برای بازاریابی آنلاین
در این قسمت ما به بهترین استراتژی های بازاریابی اینترنتی و نحوه استفاده از آنها برای جذب مشتریان بیشتر آنلاین می پردازیم .
استراتژی های بازاریابی اینترنتی پیشنهادی :
1. SEO  
2. تبلیغات به ازای هر کلیک
3. بازاریابی محتوا
4. CRO
5. مدیریت شهرت

1- سئو (SEO)  
بهینه سازی موتور جست و جو یا سئو اصطلاحی است که برای توصیف مجموعه ای از استراتژی ها استفاده می شود که در نتایج جست و جو ، رتبه شما را بر اساس کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما افزایش می دهد .
سئو به دو دسته تقسیم می شود :
1- سئو داخلی 2- سئو خارجی
سئو داخلی به بهینه سازی ای که در سایت خود انجام می دهید اشاره می کند .
از طرفی دیگر سئو خارجی به عوامل خارج از سایت شما اشاره دارد که نمی توانید آنها را کنترل کنید . بک لینک های سایت های دیگر نمونه ای از سئو خارجی هستند .
این استراتژی می تواند به شما کمک کند تا رتبه نتایج خود را در مرورگر کروم بالاتر ببرید و در نهایت به مشتریان بیش تری دسترسی داشته باشید و درآمد بیش تری به صورت آنلاین کسب کنید . 
سئو یک استراتژی بازاریابی شبکه ای موثر است که برای موفقیت هر کسب و کار آنلاین حیاتی است و می تواند منجر به بازگشت سرمایه بسیار بالایی شود .

2- تبلیغات به ازای هر کلید ) PPC (
شکل تبلیغاتی که در آن آگهی فقط با کلیک روی آن پرداخت می شود به تبلیغات پرداخت به ازای کلیک اشاره دارد . علاوه بر این واقعیت که تبلیغات PPC اغلب در اینستاگرام و فیس بوک دیده می شود، هنوز هم بیشترین نمایش را در جستجوی گوگل دارند.
تبلیغات PPC یکی از سریع‌ترین راه‌هایی است که از طریق آن می‌توانید بازدیدکنندگان جدیدی را به سایت خود بیاورید و در نتیجه فروش بیشتری از خدمات یا محصولات خود دریافت کنید. برای اینکه سایت شما در بالای نتایج جستجو ظاهر شود، باید استراتژی خوبی برای کلمات کلیدی مورد نظر خود ایجاد کنید و آن را به خوبی بهینه کنید .
با تبلیغات PPC، می توانید بالاتر از سایت های برتر در جستجوی ارگانیک باشید. مزیت این روش تبلیغات این است که می توانید به سرعت در نتایج جستجو رتبه بسیار خوبی کسب کنید. البته، این برای شما هزینه دارد، اما قیمت نیز به تخصص شما در آن بستگی دارد .
در این مدل از تبلیغات، شما فقط زمانی پول پرداخت می کنید که شخصی روی تبلیغ شما کلیک کند و بنابراین افرادی که به دنبال آنچه شما ارائه می دهید به سایت شما می آیند. اگر بتوانید آنها را به خدمات یا محصول خود علاقه مند کنید، بازاریابی PPC می تواند برای شما بسیار مقرون به صرفه باشد.

3- بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوا یک تکنیک بازاریابی برای ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار آنلاین است که هدف نهایی آن تبدیل ( خرید محصولات یا خدمات ، به دست آوردن مشترکان جدید ، و مهم تر از همه به دست آوردن مشتریان وفادار ) است .
این امر به دادن اطلاعات برمی گردد. از سوی دیگر، این بازاریابی است که از طریق آن کسب و کارها اطلاعات آموزشی، سرگرم کننده و روشنگری را مبادله می کنند که در نهایت به خوانندگان ارزش می دهد و زندگی آنها را بهبود می بخشد .
بازاریابی محتوا در مورد مجبور کردن کاربران به خرید چیزی نیست، بلکه کمک به کاربران (هدایت آنها) به بهترین مسیر ممکن برای حل پرس و جو است. این باعث ایجاد اعتماد می شود و افراد را به وب سایت شما باز می گرداند و در نهایت منجر به تبدیل می شود .
می توانید با روزنامه نگاران، وبلاگ نویسان و افراد با نفوذ در صنعت تماس بگیرید تا ببینید آیا محتوای شما را در وب سایت خود به اشتراک می گذارند یا خیر. هرچه کسب و کار شما لینک های بیشتری از سایت های معتبر دیگر کسب کند، سایت شما قدرتمندتر می شود که در نهایت در نتایج موتورهای جستجو رتبه بالاتری خواهد داشت .

4- CRO  
CRO یا بهینه سازی نرخ تبدیل در دیجیتال مارکتینگ، فرآیند افزایش درصد بازدیدکنندگان وب سایتی است که مشتری می شوند یا اقدام مورد نظر را در یک وب سایت انجام می دهند. این فرآیند شامل دانستن اینکه کاربران چگونه در وب رفتار می کنند، چه اقداماتی انجام می دهند و چه چیزی مانع از انجام آن عمل می شود .
وقتی صحبت از CRO به میان می آید، تمرکز اصلی روی تبدیل ها و اقداماتی است که بازدیدکنندگان در وب سایت انجام می دهند .
تبدیل ها می توانند شکل ها و اندازه های مختلفی داشته باشند و می توانند به تبدیل های میکرو و کلان تقسیم شوند.
نمونه هایی از تبدیل های کلان :
•    خرید محصول یا خدمات در وب سایت،
•    درخواست پیشنهاد از طریق وب سایت،
•    از طریق یک وب سایت به یک سرویس خاص وارد شوید.
نمونه هایی از تبدیل های میکرو:
•    اشتراک خبرنامه،
•    ایجاد یک حساب کاربری،
•    افزودن محصولات به سبد
            
5- مدیریت شهرت 
خدمات مدیریت شهرت به کسب و کار شما کمک می کند تا از دید مرورگرهای اینترنتی قابل اعتمادتر به نظر برسد . این یک راه عالی برای ایجاد اعتماد با مشتریان بالقوه است و به آنها اطلاع می دهد که شرکت شما به نیازها، سؤالات و نگرانی های آنها اهمیت می دهد .

3- روش های دیگر برای جذب مشتری آنلاین
در این بخش ما درباره موضوعات زیر صحبت می کنیم :
1. پیشنهادات و مسابقات رایگان
2. نظرات مشتریان
3. توصیفات مشتری
4. کمپین های بازاریابی
5. بازاریابی ایمیلی
6. مشارکت

 

1. پیشنهادات و مسابقات رایگان
رسانه های اجتماعی همچنین می توانند برای پیشنهادات و مسابقات رایگان استفاده شوند. آنها یک راه عالی برای به دست آوردن مشتریان و قرار گرفتن در معرض جدید هستند و هم برای کسب و کار شما و هم برای مشتریان سودمند هستند .
از حساب های رسانه های اجتماعی خود برای ارائه نمونه های رایگان از محصول خود یا حتی ارسال رایگان استفاده کنید. افرادی که شما را دنبال می‌کنند، پست‌های شما را با افراد دیگر به اشتراک می‌گذارند و در معرض دید قرار می‌گیرند و شاید حتی مشتریان وفادار جدیدی را ارائه دهند .
مسابقات را می توان در تمام رسانه های اجتماعی پیدا کرد، برای دنبال کنندگان شما سرگرم کننده است و به طور بالقوه می تواند افراد جدیدی را نیز جذب کند. اطمینان حاصل کنید که جایزه ای که ارائه می دهید مربوط به برند شما باشد زیرا این دلیل اصلی دنبال کردن شما توسط مردم است. انواع مختلفی از مسابقات وجود دارد: مسابقه عکس، مسابقه شرح، مسابقاتی که در آن یک شخص تصادفی که نظر می دهد یا لایک می کند برنده می شود، مسابقات رای گیری، و بسیاری موارد دیگر.

2. نظرات مشتریان
همانطور که قبلا ذکر شد، تعامل با مشتریان شما از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. به افراد وبلاگ خود پاسخ دهید، ایمیل خود را به طور مرتب چک کنید، در نظرات حساب های رسانه های اجتماعی خود (فیس بوک، اینستاگرام، توییتر) حضور داشته باشید.
نه تنها باعث ایجاد اعتماد می شود، بلکه به آنها انگیزه می دهد تا نظرات خوبی را ارائه دهند که دیگران بتوانند آن را بخوانند و شاید حتی تصمیم بگیرند که به کسب و کار شما ضربه بزنند.
GMB یا Google My Business یک سرویس رایگان است که در آن می‌توانید اطلاعاتی درباره کسب‌وکار خود ارائه دهید، اما همچنین مشتریان می‌توانند در آن نظرات خود را ارسال کنند. اما منبع بهتری برای بررسی ها و توصیه ها رسانه های اجتماعی هستند.
مشتریان را تشویق کنید تا از هشتگ ها استفاده کنند و پس از دریافت محصول یا خدمات شما، برند شما را تگ کنند. به این ترتیب، زمانی که مردم برند شما را در آن وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی جستجو می‌کنند، همه این مشتریان راضی را خواهند دید که حتی ممکن است تصاویر و ویدیوهایی از آنها با استفاده از برند شما ارائه دهند. هیچ چیز مانند نقدهای خوب نمی گوید که «باید به این تجارت اعتماد کرد».

3. توصیفات مشتری
توصیفات مشتری اساساً نظرات خوبی هستند که تقریباً در همه جا می توانید آنها را ارائه دهید. فقط ادعای اینکه شما بهترین هستید و تعداد زیادی مشتری راضی دارید، اگر کسی نتواند آن را تایید کند، معنایی ندارد.
اگر مشتری برای امتحان کردن کسب و کار شما مردد است، یک تجربه خوب و یک توصیه صمیمانه از سوی مشتری نشان می دهد که کسب و کار شما قابل اعتماد است. اگر گواهینامه آنها دارای احساسات یا داستان باشد، احتمالاً مشتری جدید را متقاعد می کند تا محصول شما را امتحان کند. گواهی از یک کسب‌وکار دیگر نشان‌دهنده اعتبار، این است که شما مایل به شراکت هستید و به خوبی با دیگران کار می‌کنید.
گرفتن گواهینامه بسیار آسان است: فقط با یک مشتری وفادار یا کسب و کاری که با آن کار کرده اید صحبت کنید و از آنها بپرسید که آیا مایلند چند جمله در مورد تجربه خود با نام تجاری شما بنویسند. شما می توانید یک گواهینامه را در صفحه اول وب سایت خود، صفحه محصول، یک صفحه گواهینامه اختصاصی، وبلاگ خود و حتی بروشورها قرار دهید.

4- کمپین های بازاریابی
به خصوص زمانی که در رسانه های اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرند، کمپین های بازاریابی تضمینی برای جذب مشتریان جدید در صورت انجام صحیح هستند.
قبل از شروع یک کمپین بازاریابی، مطمئن شوید که می دانید مشتریان شما چه کسانی هستند و علایق آنها چیست. کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما را که مردم به دنبال آن هستند و مخاطبان هدف شما از کدام رسانه اجتماعی بیشتر استفاده می کنند، شناسایی کنید.
شاید تعجب کنید که چرا رسانه های اجتماعی بهترین مکان برای تبلیغات هستند. این به این دلیل است که آنها مخاطبان را از طریق اطلاعات جمعیتی هدف قرار می دهند تا مشتریان بالقوه بتوانند برند شما را در فیدهای خود ببینند. هنگامی که مردم از اینترنت استفاده می کنند و از وب سایت ها بازدید می کنند، داده هایی تولید می کنند که شامل جنسیت، نژاد، سن، خریدها و وب سایت هایی است که مرتباً از آنها بازدید می کنند. بنابراین، وقتی تصمیم به خرید تبلیغات در یک سایت رسانه اجتماعی می‌گیرید، آن‌ها را به افرادی که علایق مشابهی دارند نشان می‌دهند.

5- بازاریابی ایمیلی
بازاریابی ایمیلی روشی فوق العاده موثر برای ارتباط با مشتریان ارائه می دهد. حتی اگر مردم حساب های رسانه های اجتماعی نداشته باشند، ایمیل دارند. و با استفاده از ایمیل، تقریباً هیچ هزینه ای نمی توانید با تعداد زیادی از افراد تماس بگیرید. از کمپین های بازاریابی ایمیلی می توان برای اطلاع رسانی به مشتریان در مورد معاملات ویژه، فروش و محصولات جدید استفاده کرد.
بازاریابی ایمیلی به هیچ درآمدی نیاز ندارد که برای چاپ بروشورها و بروشورها هزینه شود و تمام اطلاعات مهمی را که مشتریان شما به آن نیاز دارند ارائه می دهد: یک پیوند به وب سایت شما، یک شماره تلفن، یک آدرس، و همچنین یک وسیله ارتباطی دیگر.
اما شاید بهترین مزیت بازاریابی ایمیلی این باشد که می‌توانید هر ایمیلی را که ارسال می‌کنید سفارشی کنید و افراد را با نام آنها خطاب کنید. طبق تحقیقات انجام شده، احتمال باز شدن ایمیل ها در صورتی که حاوی نام گیرنده باشد، ۲۶ درصد بیشتر است.

6- مشارکت
به یاد دارید زمانی که اشاره کردیم که داشتن گواهینامه از سایر مشاغل و داشتن پیوندهای شما در وب سایت های دیگر مفید است؟ مشارکت چیزی است که اینها را ممکن می کند .
با همکاری با سایر کسب و کارها، می توانید با تکنیک ها و روش های جدید آشنا شوید، به منابع جدید دسترسی داشته باشید، علاقه مشتریان جدید را جلب کنید و به بازارهای جدید برسید.
مشارکت برای هر دو طرف سودمند است: کسب و کاری که با آن کار می کنید می تواند به مخاطبان شما برسد و بالعکس. همچنین به ایجاد آگاهی و اعتبار برند کمک می کند، زیرا شما در وب سایت آنها معرفی خواهید شد. تعداد خدماتی که ارائه می‌دهید نیز افزایش می‌یابد، بنابراین خوب است با کسب‌وکاری که محصولی مشابه شما ارائه می‌دهد شریک شوید.

نتیجه
همانطور که می بینید، برای جذب مشتری آنلاین به میلیون ها دلار نیاز ندارید. راه های زیادی برای جذب آنها وجود دارد. از ایجاد وب‌سایت برای کسب‌وکار شما و بهینه‌سازی آن، از طریق حساب‌های شبکه‌های اجتماعی تا مشارکت با سایر کسب‌وکارها، اکثر راه‌های ذکر شده برای جذب مشتری رایگان بوده و همه آنها سودمند هستند .

مهمترین چیز این است که خلاق باشید، بدانید از کدام کانال ها استفاده کنید و مراحل توضیح داده شده در این وبلاگ را با جزئیات دنبال کنید. اکنون که آن دانش را دارید، شروع به تبلیغ کنید، برجسته باشید و آن را تکان خواهید داد .

بنابراین، سازماندهی کنید و کسب و کار خود را در آنجا قرار دهید تا همه ببینند .

موفق باشید!
 

نظرات کاربران